Монтана и Добруджа играят при резултат 2:1 в един от най-интересните

...

НА ЖИВО: Монтана - Добруджа 2:1

Монтана и Добруджа играят при резултат 2:1  в един от най-интересните конфликти във Втора лига освен от кръга, ами и от полусезона. Филип Ежике откри, а Стефан Статев изравни. В началото на второто полувреме Стефан Каменов даде нов задатък на домакина.

Срещата на " Огоста " е с начален час 17:30 и ще бъде предавана от DIEMA SPORT.

На Gong.bg също ще може да наблюдавате мача минута по минута.

Първите минути бяха много интензивни. Буров стреля от фал от добра позиция в 9-ата минута, само че изстрелът му бе избит на метри от голлинията. Добруджа отвърна с рискова офанзива, на чийто връх се озова Преслав Йорданов, пратил топката до дясната греда. Впоследствие обаче бе маркирана засада на опитния таран.

Малко, откакто измина четвърт час, Монтана откри. Антон Тунгаров откри с прекрасен пас в кулоар Димитър Буров, а фланговият футболист насочи ниско центриране на първа греда, където Филип Ежике изпревари пазача си и засече във вратата на Аргилашки за 1:0.

Преднината на монтанчани се задържа единствено 17 минути и даже можеше да стане по-голяма, в случай че Каменов бе по-точен с глава. В 34-ата минута Добруджа изравни, откакто Стефан Статев пое топката на към 25 метра от вратата, освободи си място за шут и стреля в центъра на вратата, а Васил Симеонов се намеси меко казано неубедително и топката влетя в мрежата му за 1:1.

До края на частта Каменов можеше да се разпише, само че втори негов удар мина малко настрана.

В самия старт на вторите 45 минути домакините още веднъж поведоха. Юношата на Левски Богдан Костов добре залъга двама футболисти на Добруджа и откри в наказателното поле Стефан Каменов, който с третия си удар в границите на дуела не остави късмет на Аргилашки за 2:1.

LIVE / Монтана - Добруджа 2:1

1:0 Филип Ежике 17`

1:1 Стефан Статев 34`

2:1 Стефан Каменов 46`

Монтана:  30 Васил Симеонов, 15 Богдан Костов, 24 Емил Янчев, 14 Димитър Буров, 18 Костадин Илиев, 6 Франк Ландри, 23 Антон Тунгаров, 22 Стефан Каменов, 9 Филип Ежике, 7 Ричард Сила, 20 Кевин Беманга

Треньор: Николай Митов

Добруджа:  1 Георги Аргилашки, 87 Стефан Трайков, 3 Димитър Пиргов, 4 Борис Иванов, 28 Здравко Серафимов, 14 Стилян Николов, 7 Стефан Статев, 8 Милен Гамаков, 9 Преслав Йорданов, 19 Ивайло Климентов, 31 Андриан Димитров

Треньор: Радомир Тодоров